EVENT: České Budějovice navštíví jeden z hinduistických bohů, připravte stáj pro býka!

Českobudějovický projekt Kamasutra Psytrance si pro nás na předposlední listopadový večer připravil skutečně nevídaný předvánoční dárek s více jak patnáctiletou historií. V sobotu 29.11.2014 se českobudějovický hudební klub K2 totiž otřese v základech, když přivítá živé vystoupení multi-žánrového projektu Shivanam, společně s Shivatrance a samotným I-One (Ivan Jašek). Celému večeru budou supportovat Zero G a Basic z Kamasutry a UANTA z rumunské Transylvánie.

10697296_10202540281982473_6469396209496254730_o

lord-shiva-images

hinduistický bůh Shiva a jeho mount, býk Nandi

Projekt Shivanam vznikl v roce 1998 původně jako experiment multiinstrumentalisty a skladatele Ivana Jaška, který posléze oslovil Romana Kroupu (Terne Čhave, GuloČar), Petra Hlouška-Saz (baskytarista ex Jump) a Mohsina Mortabu z Bangladéše-zpěv (exHypnotix).

V současnosti má projekt 4 členy:

Ivan Jašek
zpěv, kytary, samplery, tabla, live efekty, tibet. mísy, šamanské a rámové bubny, brumle, chřastidla
Edgar Mojdl
flétny, píšťaly, shenai, klávesy, sampler, live efekty, Ghatam, Kanjira a další
Ladislav Šiška
Darbuka,Bicí nástroje, Rámové bubny, Cajon, chřastidla, deštná hůl, kastaněty
Rhys Braddock (Nový Zéland)
kytara, zpěv

Jejich hudební styl je velmi široký, od ambientních ploch přes downtempo po etnické kořenové styly vás provedou až ke strhujícím trancovým rytmům. Jejich hudba je mimo jiné ovlivněna perskou a indickou klasickou hudbou, latinskoamerickými, africkými a australskými rytmy. Citlivě také využívá možností elektronické hudby a jejích samplů. Od elektronických ambientních ploch s mnohovrstevnatými chorály kláves Edgara Mojdla přes astrální kytary Ivana Jaška. Po hlubokých vlnách a samplech netradičních indických i latinskoamerických rytmů vás projekt zavalí ohnivým Flamenco, provede africkým rituálem, či proběhnete stepí australských Aborigines.

Koncerty projektu jsou příjemným hudebním a vizuálním zážitkem. Shivanam představuje vlastní skladby ve vizuální a scénické podobě. Členové jsou také schopnými improvizátory a rozšiřují tím svůj hudební projev. Skupina je propojená s dalšími projekty a profesionály v oblasti hudby, grafiky, vizualizací, dekorací a mnoha dalších oborech.

Kromě výše zmíněných, se skupinou vystupovali Vrej Melonian z Ruska (cimbál, djembe, hrdelní hlas), Danny Jordan Dragov z Bulharska (trumpeta), dále pak virtuózní violinista Slávek Forman z Mělníka, flétnista a didjeridista David Synák (Čankišou), na perkusívní nástroje Ladislav Šiška, houslista, computerový DJ Jirka Jagoš (DDJ), flétnista Jan Kyncl (Vítr do dlaně), Ladislav Šiška, Mc Bary (Jamajka), Tomáš a Newin z Turecka, Kamil Němeček (perkuse), Martin Směřička (perkuse), Bakhtar (Afganistán), Mc Priest (USA), Andy Warhol el.flute (Zero Point) a další…

I-One
Leader skupiny Ivan Jašek (I-ONE) již také delší čas vystupuje sólově a v roce 2012 vydal svoje debutové album „All is One“, stylově zaměřené na ElektroAmbient a ExperimentalDowntempo. V roce 2013 pak uvedl do chodu vlastní Label ForSageOne, pod jehož hlavičkou vydal kompilaci českých a slovenských nezávislých autorů Psychill scény pod názvem „Crystal and Perls“. Ivan také hrál na festivalech po celé Evropě. V současnosti pracuje na druhém albu Flowerfull.

SHIVATRANCE project

World music a tradiční hudební kořeny, tvoří základ tvorby Shivatrance projektu. Tato formace si získala popularitu a místo stálice nejen české psytrancové scény. Shivatrance začíná svoje sety na rychlosti pod 130 bpm a plynule pak přechází do psytracových sfér okolo 150 bpm. V jejich vystoupení můžete slyšet alikvótní a hrdelní hlasy, Mc´s, efekty, samplery a groovy, astrální i rockové kytary, tabla, různorodé perkuse, chřestidla, didjeridoo, šamanské bubny, basová kytara, arabské tarabuky, flétny, shenai. Shivatrance prolíná GoaTrancové a psybientní prvky s psytranceovými a fullonem s nebývale pestrou, pulzující a neustále proměnlivou rytmikou. Shivatrance vydali v roce 2012 album „Entrance“ a svoje skladby také propůjčili několika kompilacím, které vyšly po celém světě, kupříkladu „Butterfly effect 2013“.

Po Slovensku, Rakousku, Německu, Portugalsku a ČR, Ivan Jašek a jeho všechny tři projekty budou v Českých Budějovicích vůbec poprvé. Těšit se můžete na 5-ti hodinové vystoupení plné chill-outu, ambientu, etnické hudby, psychedelického downtempa a psytrancu. Kromě skvělé hudby se také můžete těšit na audiovizuální show (by VJ Steen), tanečnice, UV dekorace a v neposlední řadě na čajovnu (by Pan:Dan), která bude přímo v klubu.

Line up:
21:00-22:00 Zero-G
22:00-23:30 I-One live (new album Flowerfull)
23:30-01:00 SHIVANAM live
01:00-02:45 Shivatrance project
02:45-04:00 UANTA (Transylvania-Romania)
04:00-06:00 Basic vs. Zero-G

John Kitts & Zero G, 7.10.2014