ChilledBox: To nejlepší z Abora Chillout za rok 2014

Ori Uplift, zakladatel labelu Abora Recording, si pro nás ve stejnou dobu jako minulý rok připravil kompilaci nejlepší produkce hned z několika Abora labelů (Abora Chillout, Abora Skies, Abora Recordings a Abora Symphonic). Abora Chillout je poměrně mladičký sublabel, ale kdo zná obecně Aboru, její umělce a následně jejich jednotlivou produkci, jistě ví, že tato nahrávací společnost zastupuje na poli Uplifting Trancu důležitou pozici. Jejich produkce doslova okouzlila všechny milovníky emocionální elektronické taneční hudby. Na Aboře se objevili vskutku legendární jména (Andy Blueman, Soundlift, Suncatcher, Blue Tente, Bryan EL, Ronny K, Mike Foyle, Kelly Andrew, Nery a spoustu dalších zvučných jmen! Výjimku tedy netvoří ani Abora Chillout sublabel, který za tento rok přinesl spoustu zajímavých talentů a hudebního materiálu.

Jakési roční bilancování produkce tohoto sublabelu přináší právě kompilace Abora Chillout – Best Of 2014. Žánrově se v kompilaci setkáme hlavně s chilliftingem, který zastupuje největší množství skladeb. Součásti kompilace jsou také orchestrální, emocionální, orientální a symfonické chilled tracky, které se hodí jak do slunečného letního dne, tak do zimní vánoční atmosféry. Na závěr bych chtěl jako obvykle vyzdvihnout opravdu pozoruhodné kousky, které tato kompilace skýtá. Za orchestrální nadílku bych zmínil hned první kompilační track „New World – Ushio (Orchestral Mix)„. Za chillifting bych jednoznačně zmínil „Laker – Breathing (Magdelayna Chilled Remake)„. Kdo má rád tvrdší downtempo, zamiluje si track „Harmonic Rush – The Girl Next Door„. Pianový nadšenci si zase mohou oblíbit „Playme – Euphoric Air (Bart Panco Piano Mix)„. Milovníci filmové a symfonické hudby si zcela určitě zamilují další hudební skvost od Andy Bluemana „Andrej Komatovic – Playful Spirits of The Forest„.

abora best of 2014

Abora Chillout – Best Of 2014 oproti loňské kompilaci neobsahuje kontinuální mix, to však nic nemění na tom, že letošní kompilaci lze považovat za originální dárek pod stromeček.

beatportitunes

John Kitts, 15.12.2014