ChilledBox: Galileovy sny v hudebním podání

V dalším díle ChilledBoxu vám představíme zajímavý hudební projekt, nahrávací společnost, za kterou se skrývá známá tvář na downtempo hudební scéně, Solarsoul (Igor Shalin) z Ruské federace.

Solarsoul má za sebou mnoho hudebních zkušeností. Jako producent a dj si v první řadě prošel vlastní rádiovou show (Shining Sleep), která sice dočasně roku 2011 skončila, ale později se opět vrátila v podobě několika nových, stejnojmenných kompilací (Vol. 1, Vol. 2). Společně s touto činností se Solarsoul věnuje vlastní produkci, která se později krystalizuje v několik alba a různých singlů a remixů. Aby toho nebylo málo, Solarsoul vstoupil ve známost také skrze jeho aktivitám na asi nejznámějších internetových rádiových gigantech DI.FMRADIOTUNES.COM (dříve SKY.FM), a to programovým řízením a organizováním drtivé většiny chilled kanálů. Všechny tyto úspěchy Solarsoul umocnil tak, že později v roce 2013 založil vlastní label po názvem Galileo Dreams Recordings.

Tento unikátní label se zaměřuje na čerstvou a inovativní downtempo hudbu (space, chillout, ambient a podobné moderní relaxační styly). Solarsoul jako jeden z mála pod tímto labelem také zmiňuje poněkud neobyčejný hudební pojem „contemplative music“, což můžeme přeložit jako rozjímavá, přemýšlivá meditativní hudba. Za nedlouho se Galileo Dreams staly kvalitním útočištěm pro nadané hudebníky z celého světa. Ti a samotný Solarsoul pod tímto labelem za velmi krátkou dobu stačili vydat nepřeberné množství kompilací, alb, EPs, singlů a samplerů. Každý si jistě také všimne, že všechna tato produkce je navíc ještě doplněna ohromujícím artworkem a někdy i videoprojekcí. Není tedy pochybu, že Solarsoul za sebou doposud zanechal obrovský kus práce, která zrakově a sluchově uspokojí všechny milovníky emocionálního downtempa.

V poslední době se na Galiloe Dreams Recordings objevila například tato produkce:

Ambient Skyline

V pořadí stá vydaná věc na Galileo Dreams.

skylinegdsolarsoul

beatportitunes

Solarsoul feat. Saint Of Sin – Do Not Look Back

Současně poslední Solarsoulův singl s famózním vokálem od Saint Of Sin.

lookback solarsoulsaint

beatport

Galileo Dreams – Best of 2014

Současně poslední vydaná kompilace zdůrazňující to nejlepší za rok 2014.

bestof2014 galileo
beatport

Solarsoul – Terra Nova

Poslední, zatím nevydané album samotného Solarsoula, které bude s největší pravděpodobností k dostání pouze ve fyzické podobě. Zde je krátká ukázka sedmy z celkově třiadvaceti album tracků s ohromující videoprojekcí. Albu Terra Nova bude později věnován samostatný prostor v rubrice ChilledBox.

John Kitts, 26.12.2014